ATP Shanghai Challenger: Yuki Bhambri revine pentru a ridica titlul

Yuki Bhambri a câștigat cel de-al patrulea titlu de challenger la Shanghai

Într-un impuls semnificativ la egalitatea în Cupa Davis din India săptămâna viitoare, vârful de lance indian Yuki Bhambri a obținut câștigarea titlului pe terenurile dure din Shanghai. Bhambri l-a învins pe jucătorul local Di Wu cu 3-6 6-0 7-6 (3) în ciocnirea summitului pentru a câștiga cel de-al patrulea titlu de challenger.

punând mingi de tenis pe picioarele mersului

Al patrulea indian de serie a pierdut primul set, doar o pauză de serviciu separându-i pe cei doi adversari. Cu toate acestea, el a revenit în setul al doilea dominând numărul 247 mondial în timp ce alerga la un bagel. Având un impuls ferm în favoarea sa, băiatul din Delhi a exercitat o presiune mare asupra jucătorului chinez, dar a reușit să convertească doar 1 din cele 10 șanse de break point. Ambii jucători au schimbat pauze pe măsură ce meciul se îndrepta către un tie break. Numărul mondial 145 indian și-a menținut nervul în momentele cruciale pentru a sigila meciul cu un scor de 7-3 în tiebreak.

Această victorie i-ar oferi lui Bhambri 80 de puncte de clasare ATP și cu 23 de puncte în scădere față de anul trecut, clasamentul său ar putea crește cu aproape 20 de poziții pentru a fi plasat în anii 120.

Bhambri a avut un an impresionant pe circuitul Challenger cu apariții finale în Samarkand și New Delhi și semifinale multiple în Kazan, Vancouver și Taipei. De asemenea, a ajuns la remiza principală a Australian Open, dar nu a reușit să elimine calificările din celelalte trei majore.

mânere de tenis explicate

Băiatul din Delhi a jucat, de asemenea, un rol important în victoria Indiei cu 3-2 în Cupa Davis în deplasare asupra Noii Zeelande. El ar dori să-și mențină forma îndreptându-se către întâlnirea dificilă din play-off-ul World Group împotriva echipei cehe numărul 1 mondial din Delhi.

Probleme Frecvente

Iată cum puteți urmări funcția Lifetime, „Poisoned Love: The Stacey Castor Story”, online, fără cablu.

Noile lansări Netflix: iată ce este nou pentru luna octombrie! Netflix vă aduce o serie de filme, specialități de Halloween, comedii și multe altele.

Evansville îl găzduiește pe Bradley miercuri într-un meci al Conferinței din Missouri Valley. Iată cum puteți urmări jocul.

Prindeți-vă din urmă cu vedetele dvs. preferate de tenis în timp ce sărbătoresc sărbătoarea - și în afara sezonului !.

Cum se execută Wudu. Acest articol wikiHow vă va duce prin procesul de efectuare a wudu. Wudu este necesar înainte de a se ruga salah. Pașii trebuie parcurși în ordinea dată de mai jos și trebuie să se facă fără pauze lungi între ...

Doriți să urmăriți Yankees vs. Indians ALDS online? Iată cum să urmăriți un flux live al fiecărui joc fără cablu.