2020 Australian Open - Ziua 3
Ploaia prăfuită a provocat demarări întârziate în ziua 4 a Australian Open, dar acest lucru nu l-a împiedicat nici pe Daniil Medvedev, nici pe Dominic Thiem să avanseze în runda a treia.
În timp ce Medvedev a trecut de Pedro Martinez, mulțimea de la Melbourne l-a inspirat pe băiatul local Alex Bolt să-l întindă pe Thiem înainte ca austriacul să se impună în cele din urmă într-un clasic de cinci seturi.
Ziua a 5-a promite să fie mult mai entuziasmantă, cu câteva nume mari aliniate pentru meciurile rundei a treia în ambele sesiuni.
serviciu la badminton
Feminin de top Ashleigh Barty va trebui să fie cel mai bine împotriva ei Elena Rybakina din Kazahstan în timp ce Serena Williams va căuta să-și continue cursa dominantă când o va lua pe Qiang Wang.
Ambele meciuri de mai sus sunt programate pentru sesiunea de zi de la Rod Laver Arena, la fel ca și cel mai mare dintre Novak Djokovic și Yoshihito Nishioka.
Amatorii de tenis sunt vineri pentru un tratament absolut vineri, întrucât ședința de noapte continuă să fie la fel de interesantă cu jucătorii din clasa a treia, atât la evenimentele masculine, cât și la cele feminine, în acțiune.
Roger Federer îl va lua pe australianul John Millman în timp ce doamnele se apără campioane Naomi Osaka va spera să pună capăt cursei de vis a lui Coco Gauff.
Pe Margaret Court Arena, Petra Kvitova, cea de-a șaptea serie, se confruntă cu o provocare grea când o ia pe rusoaica Ekaterina Alexandrova dimineața, în timp ce Stefanos Tsitsipas o va înfrunta pe Milos Raonic într-un concurs care ar putea fi cel mai apropiat al zilei.
Într-o confruntare din prima rundă a probei de dublu masculin, duetul australian Lleyton Hewitt și Jordan Thompson va lua Nam Ji-sung și Song Min-kyu din Coreea de Sud.
Aici programul Australian Open pentru ziua 5:
Individual masculin
Diego Schwartzman vs Dusan Lajovic - Aproximativ 05:30 (IST)
Novak Djokovic vs Yoshihito Nishikoa - Aproximativ 05:30 (IST)
Roger Federer vs John Millman - Aproximativ 13:30 (IST)
Stefanos Tsitsipas vs Milos Raonic - Aproximativ 13:30 (IST)
Roberto Bautista Agut vs Marin Cilic - Nu înainte de ora 07:00 (IST)
Feminin simplu
Ashleigh Barty vs Ayla Elena Rybakina - Aproximativ 05:30 (IST)
scor la tenis de masă
Serena Williams vs Qiang Wang - Aproximativ 05:30 (IST)
Petra Kvitova vs Ekaterina Alexandrova - Aproximativ 05:30 (IST)
Madison Keys vs Maria Sakkari - Aproximativ 05:30 (IST)
Naomi Osaka vs Coco Gauff - Aproximativ 13:30 (IST)
Sofia Kenin vs Shuai Zhang - Aproximativ 13:30 (IST)
Dublu masculin
Lleyton Hewitt / Jordan Thompson vs Nam / M.Song - Aproximativ 05:30 (IST)
Feminin Dublu
Dalila Jakupovic/Raluca Olaru vs Timea Babos/Kristina Mladenovic - Approx 05:30 (IST)
puncte de tenis de masă
Urmați Sportskeeda pentru a obține programul complet al Australian Open 2020, rezultatele Australian Open 2020, ultimele știri și actualizări