WTA Finals Road to Singapore: 5 jucători care s-ar putea califica

WUHAN, CHINA - 29 SEPTEMBRIE: Madison Keys din SUA returnează o lovitură în timpul meciului împotriva Simonei Halep din România în ziua 5 a Open-ului Dongfeng Motor Wuhan 2016 la Centrul Internațional de Tenis Optics Valley din 29 septembrie 2016 în Wuhan, China. (Fotografie de Wang He / Getty Images)

Keys a fost unul dintre cei mai promițători jucători din acest sezon

Turneul WTA 2016 este la amurg, întrucât Openul de la Wuhan se va încheia în curând, urmat de încă câteva turnee înainte de finala WTA din Singapore. Doar primii opt jucători clasați înainte de 24adin octombrie va participa la turneu, iar numărul minim de puncte necesare pentru reducerea campionatului este de 4275.

Până acum, Angelique Kerber, Serena Williams și Simona Halep s-au calificat în finala de la Singapore, iar Halep și-a rezervat locul chiar ieri după ce a învins-o pe Madison Keys în sferturile de finală de la Wuhan Open. Calificarea lui Halep pentru finală înseamnă că mai sunt încă cinci locuri și există un număr destul de mare de jucători care încă se luptă pentru un loc în finala WTA.

cum să tratezi rapid cotul tenisului acasă

Să aruncăm o privire la cinci jucători care se pot califica pentru finala WTA de la Singapore.

# 5 Madison Keys

După ce a prezentat câteva semne promițătoare în 2015, Madison Keys a susținut o serie de spectacole consistente în acest an. Keys nu a avut cel mai bun început de an, întrucât se îndrepta spre accidentarea australiană cu o accidentare. În ciuda acestui fapt, a reușit să ajungă în runda a patra, unde a fost bătută de Zhang Shuai.

Înainte de Open-ul francez, Keys a învins-o pe Petra Kvitova și Garbine Muguruza pentru a ajunge la finala Open-ului italian de la Roma, unde a fost în cele din urmă bătută de Serena Williams.

După o al patrulea tură în cadrul French Open, Keys a câștigat Aegon Classic din Birmingham, ceea ce a ajutat-o ​​să ajungă în top 10 pentru prima dată în carieră. După o altă performanță în turul al patrulea la un Grand Slam (Wimbledon), Keys a ajuns în finala Cupei Rogers, unde a fost bătută de Simona Halep.

Ea a urmat acest lucru cu un loc pe locul patru la Jocurile Olimpice de la Rio, unde a fost bătută de eventuala medaliată cu argint Angelique Kerber înainte de a fi învinsă de Petra Kvitova în playoff-ul pentru medalia de bronz. Ulterior a ajuns în a patra rundă a US Open și, cel mai recent, a ajuns în sferturile de finală ale Wuhan Open, unde a pierdut în fața semifinalistei Simona Halep.

cum funcționează departajarile în tenis

În prezent, pe locul opt, nu există prea multe de separat Keys și de clasa a noua, Carla Suarez Navarro. Cu 3147 de puncte, Keys va căuta să obțină o performanță puternică la China Open și având în vedere forma ei actuală, există șanse mari să se poată califica pentru campionatele sale inițiale de final de an.

Probleme Frecvente

Iată cum poți urmări un stream live al premierei sezonului 4 Rick and Morty online gratuit, indiferent dacă ai sau nu cablu.

Cum se repară mușcătura de dantelă cu patinele de hochei. Scenariu: tocmai ai cumpărat niște patine noi. Se potrivesc perfect. Le-ai copt și apoi ai patinat timp de patru zile cu mare succes, dar apoi în a cincea zi ai o problemă: dantela oribilă ...

Numărul 2 mondial l-a învins pe jucătorul cel mai bine clasat pentru a lua titlul Cupei Rogers, al patrulea titlu al anului.

Minunatul spectacol National Geographic este acum disponibil pentru streaming. Iată cum să redați în flux Brain Games și tot ce ați putea dori vreodată să știți despre asta.

Daniil Medvedev a anulat un deficit de un set pentru a-l învinge pe Alexander Bublik cu 4-6, 6-3, 6-4 în runda a doua a Open National Bank 2021 de la Toronto, marți.

A fi snob, sau mai adecvat elitist, înseamnă cultivarea unui stil de viață care să arate că știi ce este mai bine. Ca snob, aveți nevoie de standarde pentru a trăi: care este cea mai bună mașină de condus, cea mai la modă îmbrăcăminte sau cea mai ...